Řekli o Etické výchově…

Magda Vašáryová

je slovenská herečka, diplomatka, státní úřednice a politička. V roce 1988 jí byl udělen titul zasloužilá umělkyně. Po sametové revoluci v roce 1989 se stala velvyslankyní ČSFR v Rakousku. Od 17. června 2006 je poslankyní Národní rady za Slovenskú demokratickú a kresťanskú úniu – Demokratickú stranu. Od roku 2007 je předsedkyní Správní rady nadace VIA CULTURA, kterou založila.

Prof. PhDr. Jan Sokol, Ph.D., CSc.

je český filosof, překladatel filosofických textů, vysokoškolský pedagog a publicista. Byl poslancem Federálního shromáždění v letech 1990–1992 a ministrem školství v Tošovského vládě r. 1998.  Je jedním z výrazných současných českých křesťanských intelektuálů. Přednáší na četných českých i zahraničních universitách, zejména na evropská a filosofická témata. V letech 2000–2007 byl prvním děkanem Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Je členem správní rady Etická výchova, o.p.s.

Lucie Bílá

Lucie Bílá, vlastním jménem Hana Zaňáková (* 7. dubna 1966, Otvovice) je česká zpěvačka populární hudby a herečka. Mezi její největší hity patří Láska je láska, Trouba, Jsi můj pán, atd.

Věra Čáslavská

je bývalá česká sportovní gymnastka, trenérka, sedminásobná olympijská vítězka, čtyřnásobná mistryně světa, jedenáctinásobná mistryně Evropy a čtyřnásobná Sportovkyně roku Československa. Přes čtyřicet let již drží mezi gymnasty rekord v absolutním počtu individuálních zlatých olympijských medailí. V letech 1964 až 1968 nebyla na velkém závodu ve víceboji poražena. Po sametové revoluci byla v letech 1990–1996 předsedkyní Československého olympijského výboru a v letech 1995–2001 také členkou Mezinárodního olympijského výboru.

PhDr. Tomáš Sedláček

je hlavní makroekonomický stratég ČSOB. Působil jako poradce prezidenta Václava Havla a v letech 2004-2005 jako poradce ministra financí. Přednáší filozofii a ekonomii, dějiny ekonomických teorií a aktuality na FSV UK a hostuje na dalších univerzitách. Je stipendistou Yale University.

Mgr. Libor Michálek, MPA

(* 14. prosince 1968, Náchod) je český ekonom, politik, úředník a whistleblower známý kritikou a odhalováním korupčních praktik. Od října 2012 zasedá v horní komoře Parlamentu jako senátor za obvod č. 26 – Praha 2 na volební období 2012–2018.

Alfred Strejček

je český herec, moderátor a recitátor. Po studiích na brněnské JAMU přesídlil do Prahy, kde působil nejdříve v Divadle Jiřího Wolkera a v experimentálním divadle divadle Maringotka. Brzy se stal členem souboru Divadla Za branou. V 70. letech byl angažován v Divadle E. F. Buriana, působil v poetické vinárně Viola. V Divadle Za branou II.zůstal až do roku 1988. Významná je jeho práce pro Český rozhlas – rozhlasový archiv obsahuje okolo tisíce pořadů, na kterých se podílel.


Jiří Mádl

narodil se 23.10.1986 v Českých Budějovicích, je jednou z nejvýraznějších českých hereckých osobností. Hrál spolu s Vojtou Kotkem např. ve filmu Snowboarďáci (2004) nebo Rafťáci (2005).

Štěpán Rak

je významný český kytarista, hudební skladatel a pedagog. V roce 1975 obdržel pozvání do Finska, kde vyučoval na konzervatoři, pořádal mistrovské kursy, dělal přednášky a také koncertoval. Do Československa se vrátil roku 1980, jako pedagog pokračoval s výukou kytarové hry na pražské konzervatoři, později též jako odborný asistent na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Působil i jako člen odborných porot na různých mezinárodních hudebních soutěžích. V roce 1982 se stal prvním pedagogem AMU, který se zde věnoval kytarové hře. Zde působí dodnes.


František „Čuňas“ Stárek

je český publicista, bývalý šéfredaktor časopisu Vokno, disident a vězeň totality odsouzený na 5 let odnětí svobody. Po propuštění se aktivně podílel na ustavování Občanského fóra. Od roku 1990 do roku 2007 pracoval v Bezpečnostní informační službě. Od roku 2008 pracuje v Ústavu pro studium totalitních režimů.


Doc. Ing. Jiří Cienciala, CSc.

je současným rektorem Vysoké školy podnikání, a.s., členem Rady vlády ČR pro výzkum, vývoj a inovace, aktivně pracuje v orgánech odvětví Hutnictví železa, vede Česko-polskou smíšenou obchodní komoru v Ostravě a velmi se angažuje v regionálních strukturách hospodářsko – sociálních.


Dr. Ing. Vratislav Kulhánek

je český businessman a bývalý předseda Českého svazu ledního hokeje. Od roku 1997 do roku 2007 působil jako prezident Sdružení automobilového průmyslu a též jako viceprezident Svazu průmyslu a dopravy.  V roce 1997 přešel do automobilky Škoda Auto a stal se zde předsedou představenstva. V říjnu 2004 se zde stal předsedou dozorčí rady automobilky. Svou působnost na této pozici ukončil v roce 2007. Od roku 2002 je navíc členem světového výkonného výboru Mezinárodní obchodní komory. V současné době dále působí jako člen dozorčí rady Pojišťovny Kooperativa a ve Vědecké radě Vysoké školy ekonomické v Praze.

Prof. PhDr. Vladimír Smékal, CSc.

je jedním z předních českých psychologů a působí jako emeritní profesor Masarykovy univerzity. Kromě výzkumné činnosti a pedagogického působení na vysokých školách vede přednášky pro manažery a pracovníky pomáhajících profesí a v současné době se zaměřuje zejména na aspekty občanské zralosti a výchovy k ní.